Kokskaidu granulas

Granulas ir efektīvs, videi draudzīgs biokurināmais, kuram piemīt augsta enerģētiskā vērtība. Granulas izmantojamas automātiskajos granulu apkures katlos, tie nodrošina lēnu degšanas procesu un maksimālu siltumatdevi. Automātiskos granulu apkures katlus nav nepieciešams bieži uzpildīt, tie ir viegli uzturami un droši.

Granulu ražošanā tiek izmantoti kokapstrādes nozares ražošanas atlikumi – zāģu skaidas, ēveļskaidas, šķelda, nestandarta apaļkoks. Ražošanas procesā izejvielas tiek šķirotas, smalcinātas, žāvētas un presētas, kā rezultātā tiek iegūtas granulas, kas sastāv no dabīgas kokskaidu masas bez ķīmiskiem piejaukumiem. Paaugstināta spiediena un temperatūras ietekmē tiek aktivizēts koksnes šķiedras šūnās esošais lignīns, kas darbojas kā dabiska saistviela, saturot katru granulu atbilstošās matricas formā.

Premium kvalitātes granulas

Premium kvalitātes granulu ražošanā tiek izmantotas tikai skujkoku zāģskaidas un ēveļskaidas (bez mizas). Granulas atbilst Eiropas kopējā ENplus®A1 un Vācijas DINplus standarta prasībām. Premium kvalitātes granulas ir gaišā krāsā, tām ir zems pelnu saturs - 0,3÷0,5% robežās (standarta noteiktais līmenis ir  ≤0,7%).

Industriālās kvalitātes granulas

Industriālās kvalitātes granulu ražošanā pamatā tiek izmantotas skujkoku (priede, egle) zāģskaidas, kā arī šķelda un pārstrādāta skujkoku un lapu koku malka. Šo granulu kvalitāte atbilst ENplus®A2 standarta prasībām, un pelnu saturs parasti ir 0,7÷1,1% robežās (standarts noteiktā prasība ir ≤1,2%).


Kvalitātes rādītāji Premium kvalitātes granulas Industriālās kvalitātes granulas
Mitrums 5....8% 5....8%
Siltumspēja ≥ 4,8 kWh/kg ≥ 4,6 kWh/kg
Pelnu saturs ≤ 0,7% ≤ 1,2%


Lai iegūtu vislabāko siltumatdevi un samazinātu pelnu atlikumu, mēs iesakām izvēlēties Premium kvalitātes granulas.

Kokskaidu briketes

Kokskaidu briketes ir lieliska alternatīva malkai, un tām ir plašas pielietojuma iespējas. Briketēm piemīt zemāks mitruma saturs, liela siltumietilpība un vienmērīga siltuma atdeve.

Briketes tiek izgatavotas no neapstrādātas cietkoksnes, ēveļskaidām vai zāģu skaidām. Augsta spiediena un temperatūras ietekmē tiek aktivizēts dabiskais koksnes lignīns, kurš iedarbojas kā saistviela. Tādējādi tiek iegūts tīrs, ekoloģisks produkts bez ķīmiskiem piemaisījumiem.

Briketes ir ērti transportējamas, uzglabājamas un lietojamas. Tās ir ātri aizdedzināmas, kā arī viegli sadalāmas mazākos gabaliņos, ja nepieciešams. Briketes var izmantot gan mūsdienīgā apkures katlā, gan malkas krāsnī vai kamīnā. Tās noderēs pat maltītes gatavošanas darbā – ugunskurā, grilā vai citā atklāta veida kurināšanas ierīcē, jo briketes izdala maz dūmu, nekaitējot gatavojamā ēdiena kvalitātei.

Kokskaidu briketes var degt no 4 līdz pat 10 stundām. Augstas kvalitātes brikešu siltumspēja ir līdzīga granulu siltumspējai. Līdzīgi granulām, briketes rada nelielu pelnu daudzumu.

Malka

Malka ir mūžsens, atjaunojams, neizsmeļams, ekoloģiski neitrāls enerģijas avots. Tā ļauj cilvēkam justies brīvam un neatkarīgam no pieslēgumiem, tīkliem, tarifiem un skaitītājiem. Un nenosalt vētras laikā, kad centralizētie risinājumi nestrādā. Murrājoša malkas krāsns vai rūcošs kamīns garas darba dienas vakarā sasildīs ne vien telpu, bet arī dvēseli.

Krāsns kurināšanai izmantotajai malkai ir jābūt pietiekami sausai. Pareizi glabātas un žāvētas malkas mitrums ir 15-20%. Ja tas ir augstāks, tad liela daļa radītās enerģijas tiks iztērēta ūdens iztvaicēšanai.

Bērza malka ir viegli skaldāma un viegli aizdedzināma. Tā deg ilgi un vienmērīgi, dod daudz siltuma un nedzirksteļo. Bērza malka ir lieliski piemērota kamīnam, mājas un pirts apkurei. To var izmantot arī grilā vai ugunskurā, uz kura tiek gatavots ēdiens. Bērza malkas vienīgais trūkums ir kvēpu veidošanās, sadegot tā izdala darvu, kas piesārņo dūmvadu un mazina vilkmi.

Alkšņa malka ātri žūst, sadegot nerada sveķus un maz dūmo. Tai piemīt mazāka siltumatdeve, tāpēc tā ir piemērota tāda kamīna kurināšanai, kurā nav paredzēts uzturēt augstu temperatūru. Alkšņa malku var labi izmantot cepšanai vai grilēšanai uz atklātas liesmas. Malkas krāsnī to ieteicams kurināt apkures sezonas beigās, lai attīrītu  dūmvadu no kvēpiem, kas radušies skujkoku un bērza malkas kurināšanas rezultātā.


Malkas siltumatdeves salīdzinājums 10 ballu sistēmā

Ozols
Skābardis
OsisKļava
10.00 9.60 9.20 8.75
Bērzs MelnalksnisAlksnis
Egle
8.33 7.10 6.25 6.20
Priede Apse LiepaPapele
6.20 5.00 4.203.50

Pasūtīšana un apmaksa

Preču pasūtīšana veicama Veikala sadaļā.

Pasūtījuma apmaksai tiek izmantoti bezskaidras naudas norēķini, samaksas veikšanu skaidrā naudā nepiedāvājam.

Pirkuma finansējumam iespējams izmantot www.aizdevums.lv piedāvājumu.

Piegāde un tās izmaksas

Veicam piegādi visā Latvijas teritorijā. Piegāde parasti notiek 5-15 darba dienu laikā pēc pasūtījuma apmaksas.

Pirms ielikt preci grozā, izvēlieties nepieciešamo pasūtījuma apjomu! Piegādes izmaksas ir norādītas preces lapā, tās tiks automātiski iekļautas Jūsu pasūtījuma vērtībā.


Piegādes norise

Piegāde tiek veikta darba dienās no plkst. 9:00 līdz 18:00.

1-2 dienas iepriekš sazināmies ar klientu, lai saskaņotu piegādes dienu un laiku.

Piegādes vietā jābūt nodrošinātiem apstākļiem transporta piekļuvei un izkraušanai:

⚫  piebraucamajam ceļam jābūt bez svaru ierobežojošām zīmēm

⚫  piebraucamā ceļa segumam jābūt drošam un stabilam

⚫  piebraucamā ceļa un vārtu platumam jābūt lielākam par 3 metriem

⚫  jābūt iespējai veikt apgriešanās manevru

⚫  paletes izkraušana iespējama tikai uz stingras pamatnes - asfalta, betona vai bruģa

Piegādes saņēmēja pienākums ir nodrošināt transporta piekļuvei un izkraušanai nepieciešamos apstākļus. Ja piekļuve vai izkraušana nav iespējama vai apgrūtināta, iespējama piegādes anulēšana un kravas atgriešana noliktavā, lai saskaņotu jaunu piegādes dienu/vietu un atkārtotās piegādes apmaksu.

Mūsu piegādāto preču karte